Remont ulic Świerkowej i Borowej nabiera tempa

Od poniedziałku tj. 8 stycznia 2018 prace na powyższych ulicach nabrały szczególnego tempa. Ekipa budująca drogę kończy etap, który zazwyczaj długo trwa i nie należy do łatwych, czyli etap prac podziemnych. Obecnie trwają głównie prace na powierzchni i tu łatwiej ocenić mieszkańcom efekty. Postęp w pracach tej ekipy wymusza też działania na ekipie elektryków, mowa tu o osadzaniu nowych latarni i budowie nowych przyłączy na poszczególnych posesjach.

Nieoficjalnym założeniem jest by do końca stycznia 2018 całkowicie zakończyć prace budowlane, co najmniej na dwóch odcinkach, chodzi o ulicę Świerkową (od Północnej do Borowej), oraz ulicę Borową (od Głównej do Świerkowej) – tak informuje nas koordynator prac z ekipy budowlanej. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie jest ogromna szansa, że uda się spełnić to założenie, a może nawet więcej?

Plan remontu drogi
Plan remontu drogi

Dla przykładu, dziś kilkunastoosobowa ekipa pracowała nad układaniem kostki na ulicy Borowej. Prace trwały od godziny 7:00,
a o godzinie 12:00 Panom z ekipy udało się pokryć kostką 50% ulicy.

Ponownie apelujemy by mieszkańcy tego rejonu w najbliższym czasie uzbroili się w cierpliwość. Za nami najgorsze, czyli błoto na tych ulicach, z jakim wszyscy się zmagaliśmy. Tu podziękowania dla tych osób, które wywarły presję by sytuacja uległa poprawie.

Obecnym utrudnieniem dla mieszkańców jest zapewnienie dojazdów do posesji. Panowie z ekipy, oraz kierownik budowy mają tego świadomość i można z nimi na ten temat porozmawiać i wiele ustalić.

Wszystkim zależy na tym by ten remont już się skończył i wszystko wskazuje na to, że jest to możliwe do osiągnięcia.