Światłowód w Kamionce

Drodzy,

Jakiś czas wcześniej zbierałem listę zainteresowanych internetem światłowodowym. Przez dłuższy czas z chętnymi kontaktowałem się mailowo. Pojawiły się jednak nowe, ważne dla wszystkich informacje:

Wykonawca inwestycji twierdzi, że w marcu wystartują prace w terenie, a w kwietniu będzie uruchamiany światłowód. Jest ryzyko opóźnień ale raczej nie powinno on wystąpić. Jeśli jednak wystąpi to przesunięcie liczmy raczej w tygodniach niż w miesiącach. A więc na wiosnę spodziewajcie się możliwości uruchomienia przez Orange łącz światłowodowych. Tu ważna informacja, dostęp obejmować będzie ponad 100 nieruchomości w Kamionce.

Niestety inwestycja realizowana jest tam, gdzie przewody idą napowietrznie, a więc na słupach telekomunikacyjnych. Nie obejmuje ulic, które mają światłowód wpuszczony w ziemię.

Dla wszystkich, którzy mieszkają przy ulicach, gdzie światłowód wpuszczony jest w ziemię: jeśli możecie rozmawiajcie z Orange jako firma. One mają pierwszeństwo i znacznie większy priorytet przy podłączaniu światłowodu. Wystarczy, że firma zgłosi się do Orange i wszystkie przeszkody cudownie przestają istnieć 🙂 Powodzenia, i dawajcie znać czy to się faktycznie sprawdza!

Światłowód w Kamionce - rozbudowa infrastruktury
Światłowód