SKM do Piaseczna, pociągi z Piaseczna pojadą linią obwodową

SKM dojedzie do Piaseczna

Drodzy, już od najbliższej niedzieli zmieni się rozkład jazdy pociągów. To nie jedyna zmiana. Wraz z nowym rozkładem pojawią się 2 linie SKM jeżdżące do Piaseczna. Będzie to linia S40 ze stacji Warszawa Główna i S4 jadąca przez stacje Warszawa Gdańska, Legionowo do Wieliszewa. Rozkład jazdy linii S4 i S40 jadących z i do Piaseczna znajdziecie na dole strony https://www.wtp.waw.pl.

Zmianie ulegnie również kursowanie pociągów Kolei Mazowieckich (brak przejazdów przez stacje Warszawa Śródmieście i Warszawa Centralna).

Nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich znajdziecie na stronie https://www.mazowieckie.com.pl.

Pociągi z Piaseczna przed stacją Warszawa Zachodnia przejadą nowym wiaduktem i pojadą do lub przez stację Warszawa Gdańska:
Zmienia się organizacja ruchu pociągów kursujących na linii nr 8 (pociągi z/w kierunku: Skarżysko-Kamienna, Radom Gł., Góra Kalwaria). Pociągi z/do Warszawy z tej linii będą kursować z dworca Warszawa Gdańska. Wybrane kursy rozpoczną/skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia. Pociągi zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach linii obwodowej, tj. na stacji Warszawa Wola, Warszawa Młynów (zapewniając dogodne skomunikowanie z drugą linią metra), Warszawa Koło oraz Warszawa Powązki. Pociągi KM nie będą już kursować do/z Piaseczna – w zamian kursować będą tam pociągi SKM Warszawa.

W terminach 19-21 maja, 26-28 maja, oraz 2-4 czerwca, od piątku w godzinach wieczornych do niedzieli, ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia peron 9 – Warszawa Gdańska będzie prowadzony po jednym czynnym torze. W tych dniach pociągi KM z kierunku Radomia Gł. i Góry Kalwarii skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Zachodnia. Natomiast pociągi KM z kierunku Działdowa i Nasielska kursujące w tych terminach rozpoczną/skończą bieg na stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola.