Usuwanie gałęzi i sprzątanie poboczy

Drodzy, niedawno miałem okazję przejechać się po naszej wsi i obejrzeć wiele zwisających nad drogami gałęzi. W planach jest ich przycięcie. Niestety ze względu na duże zainteresowanie tego typu pracami u nas przycinanie gałęzi zwisających nad drogami i czyszczenie poboczy zrealizujemy dopiero w grudniu. To ostatnia pozycja zaplanowana w tegorocznym funduszu sołeckim. Bardzo was proszę o ograniczenie zwracania uwagi ekipie, która będzie wykonywać to cięcie. Ich zadaniem jest usuniecie tego co jest niebezpieczne, nie ważne czy dotyczy to drzewa rosnącego na działce prywatnej (choć oficjalnie powinien to zlecać właściciel drzewa) czy na gruncie gminnym. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo!

Jeśli chcecie aby drzewa były od strony drogi przycięte zgodnie z waszymi potrzebami, zorganizujcie to we własnym zakresie przed podjęciem prac przez naszą ekipę. Co jest najważniejsze, gałęzie nie mogą wchodzić w światło dróg publicznych.

Pamiętajcie również, jako właściciele nieruchomości powinniście zadbać o oczyszczanie poboczy przyległych do waszych własności. Fajnie jeśli robicie to na bieżąco. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na bieżąco czyszczą tereny przyległe do ich nieruchomości!! Wszyscy czujemy się znacznie lepiej gdy otacza nas piękna natura, a nie odpady.

PS. Jeśli wyrzucasz śmieci „tam, gdzie stoisz” lub idziesz, bo nikt nie nauczył cię inaczej – pomyśl jak się poczujesz, gdy tylko one będą cię otaczać! Dobra refleksja to najlepszy nauczyciel.