Jesteś tutaj:

Zebranie wiejskie

17 kwietnia odbyło się zebranie wiejskie. Na zebraniu strażak Mariusz Jasiński przedstawił prezentację związaną z wypalaniem traw. Prezentację możecie pobrać klikając link: Stop pożarom traw 2018.

Drugim prelegentem był mieszkaniec Kamionki, który zwrócił uwagę zebranych na problem związany z zanieczyszczeniem powietrza w naszej wsi. Problem ten w dużej mierze dotyczy spalania niskiej jakości paliw np. węgla czy nawet śmieci. Wspólnie zastanawialiśmy się jak dotrzeć do mieszkańców Kamionki, którzy ogrzewają domy kotłami węglowymi. Pojawił się pomysł aby przygotować i roznieść ulotki dotyczące dofinansowania wymiany starych kotłów na nowe, gazowe.

 

W trakcie zebrania sołtys przedstawił propozycję realizacji pikniku wspólnie ze wsią Bobrowiec. Piknik odbędzie się 23 czerwca 2018 roku na terenie jednostki straży pożarnej w Bobrowcu.

 

Na wniosek sołtysa mieszkańcy zgłosili i przegłosowali następujące zmiany w budżecie sołeckim na 2018 rok:

  1. Zmniejszenie kwoty przeznaczonej na sprzątanie placu zabaw (pozostawienie wynegocjowanej przez sołtysa z firmą sprzątającą kwoty na ten rok),
  2. Przeznaczenie ze środków zmniejszających budżet na sprzątanie (wolego budżetu) 2000 zł. na przygotowanie i dystrybucję do mieszkańców Kamionki ulotek dotyczących możliwości dofinansowania wymiany starych kotłów (potocznie zwanymi piecami),
  3. Przeznaczenie pozostałego „wolnego budżetu” na sfinansowanie atrakcji na realizowany wspólnie z Bobrowcem piknik sołecki. 

 

Kolejne zebranie wiejskie planowane jest na 4 września 2018 roku. Już dziś zapraszamy Was wszystkich. Pamiętajcie aby przyjść z pomysłami na wykorzystanie budżetu sołeckiego w 2019 roku. Wszystkie pomysły muszą spełniać następujące wymogi:

  1. wydatek musi być jednorazowy (nie dotyczy strony www),
  2. dotyczyć może tylko naszej wsi,
  3. musi dotyczyć potrzeby ogólnodostępnej, dla wszystkich mieszkańców Kamionki (nie może to być np. finansowanie nauki języka obcego dla jakiejkolwiek grupy mieszkańców).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sołectwo Kamionka copyright : */